• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła od zwycięstwa rozpoczęła turniej w Gliwicach

  • -

Wisła od zwycięstwa rozpoczęła turniej w Gliwicach

Po ponad miesięcznych przygotowaniach przyszedł czas na pierwszy sparing przed nowym sezonem. Wisła z dziewięcioma nowymi zawodniczkami pokonała w piątek zespół VK Eperia Preszów. Bemowskie Syreny wygrały z drużyną ze słowackiej ekstraklasy 3:1 (25:17, 25:16, 23:25, 25:17). W sobotę dwa kolejne spotkania w Gliwicach.


Wisła pod wodzą trenera Piotra Hilki to w rzeczywistości zupełnie nowy twór. W drużynie pozostały tylko trzy siatkarki, które oglądaliśmy w poprzednim sezonie.

W piątek nasza drużyna rozpoczęła spotkanie ze Słowaczkami w zestawieniu: Żaneta Baran, Jowita Jaroszewicz, Anna Gawęcka, Ewelina Mikołajewska, Katarzyna Połeć, Elena Nowgorodczenko i na libero Angelika Bulbak.

Warszawianki przez cały set kontrolowały wydarzenia na gliwickim parkiecie. Od początku skutecznie atakowała Baran, która zdobyła około dziesięciu punktów. Drugą piłkę na wygranie partii wykorzystała serwisem Jaroszewicz.

W drugiej odsłonie na boisku zobaczyliśmy kolejne siatkarki Wisły. Zgodnie z zapowiedziami trenera, chodziło o to, aby zaprezentowały się wszystkie zawodniczki. W tym secie zobaczyliśmy Katarzynę Marcyniuk, Agnieszkę Banasiak, Annę Lewandowską, Katarzynę Wawrzyniak i Alicję Markiewicz na pozycji libero.

Tylko na początku partii rywalki prowadziły. Potem dominacja Wisły była niepodważalna. Ostatecznie set zakończył się jeszcze lepszym wynikiem niż pierwszy. Było 25:16.

Trzecia część nie okazała się ostatnią. Dwa szybko wygrane sety nieco zdekoncentrowały nasze siatkarki. W pewnym momencie stołeczna ekipa przegrywała 15:21. Taka różnica nie załamała podopiecznych Hilki, który ambitnie walczyły do samego końca. Praktycznie w pojedynkę stratę odrobiła Gawęcka. Po jej ataku był remis 23:23. Następne dwie akcje należały jednak do Słowaczek. Punkty zdobyły Karabinović oraz Povraznikova.

Konieczny był zatem czwarty set. Do stanu 9:9 walka była wyrównana. Potem świetne akcje zaprezentowały Połeć i Marcyniuk. Ta druga zawodniczka później zdobyła jeszcze kilka punktów. Wisła spokojnie powiększała przewagę i ostatecznie zwyciężyła 25:17.

W sobotę przed Bemowskimi Syrenami dwa mecze. O godz. 14 starcie z czeskim KP Brno, a o godz. 18 spotkanie z KŚ AZS Politechniki Śląskiej. Gospodynie w piątek pokonały zespół z Brna 3:0.


Wisła Warszawa – VK Eperia Preszów 3:1 (25:17, 25:16, 23:25, 25:17)

Wisła:  Baran, Jaroszewicz, Gawęcka, Mikołajewska, Połeć, Nowgorodczenko, Bulbak (libero) – Marcyniuk, Wawrzyniak, Lewandowska, Markiewicz (libero), Mikołajewska, Banasiak.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

20 września 2018 roku (czwartek)

godz. 19.30, Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Priburzje Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Priburzje Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Priburzje Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook