• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wspaniała walka to za mało. Wisła przegrała z Jokerem

  • -

Wspaniała walka to za mało. Wisła przegrała z Jokerem

Trzeci mecz finału i druga porażka. W sobotę w hali OSiR Bemowo Wisła po ambitniej postawie do samego końca przegrała 1:3 z Jokerem Mekro Energoremont. W walce o mistrzostwo pierwszej ligi zawodniczki ze Świecia prowadzą 2:1. W niedzielę o godz 20 czwarty mecz. Najlepszą zawodniczką starcia została wybrana rozgrywająca gości Katarzyna Wenerska.

Po dwóch spotkaniach w Świeciu w poprzedni weekend był remis. Teraz zatem walka rozpoczynała się praktycznie od nowa, ale do dwóch zwycięstw. Finał jest bowiem rozgrywany w formule best of five, a więc do trzech wygranych.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że Wisła zagra poważnie osłabiona. Na kontuzje pleców narzekała bowiem świetnie ostatnio prezentująca się Katarzyna Połeć. W wyjściowej szóstce zastąpiła ją Agnieszka Banasiak. Brak Połeć oznaczał, że gospodynie nie miały rezerwowej. Cały mecz musiała zatem rozegrać jedna szóstka plus libero Alicja Markiewicz.

Nasze siatkarki zasługują na wielkie słowa uznania. Walczyły z zaangażowaniem i nieustępliwością. Początek był bardzo udany. Wisłą prowadziła 11:6. Rywalki jednak sukcesywnie zmniejszały straty. Losy partii odmieniły dwie zmiany w Jokerze. Na parkiecie pojawiły się atakująca Oriana Miechowicz i przyjmująca Adrianna Kukulska. Obie były praktycznie nie do zatrzymania. W końcówce był remis 23:23, ale dwie ostatnie akcje padły łupem gości. Ponownie inauguracyjna odsłona miała kluczowe znaczenie.

W drugim secie przewaga przyjezdnych była niepodważalna. Miechowicz wyprawiła cuda. W Wiśle szwankowało przyjęcie i serwis.

O wiele lepiej było w trzeciej części. Warszawianki poprawiły zagrywkę, znakomicie atakowała Żaneta Baran. Pomagała jej dzielnie Katarzyna Marcyniuk. Zaczął działać blok. Gospodynie pewnie wygrały 25:19 i wydawało się, że pójdą za ciosem.

Początek czwartej części na to wskazywał. Wyglądało to obiecująco. Potem jednak nastąpiło totalnie zatrzymanie. Przyjezdne punktowały seriami, a Bemowskie Syreny nie były w stanie się przeciwstawić. Ostatecznie Jokerki za sprawą MIechowicz wykorzystały drugą piłkę meczową i są o krok od barażów o Ligę Siatkówki Kobiet.

W niedzielę czwarte spotkanie. W hali OSiR Bemowo ma się rozpocząć o godz. 20.

Wisła Warszawa – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(23:25, 20:25, 25:19, 18:25)


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook