• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Zapiski zakopiańskie: Co robi fizjoterapeuta na obozie Wisły?

  • -

Zapiski zakopiańskie: Co robi fizjoterapeuta na obozie Wisły?

 

Maria Sobczyńska przez pierwszą część zgrupowania w Zakopanem pomagała zawodniczkom Wisły. Fizjoterapeutka opowiada nam o prawie dwutygodniowej pracy na obozie.

Jak dogadywała się Pani z dziewczynami?

Nie miałam problemu z nawiązaniem wspólnych relacji z dziewczynami, zarówno tych zawodowych jak i prywatnych. Zawodniczki stanowią zgrany i wesoły zespół, dlatego bardzo przyjemnie mi się z nimi współpracowało.

Jak się Pani podobało na wyjeździe?

Wyjazd uważam za udany. Miałam bardzo dużo pracy, ale „na duchu” podtrzymały mnie efekty mojej pracy, zadowolenie oraz słowa w stylu, w które słyszałam: dziękuję, naprawdę mi pomogłaś. Sama zmiana klimatu i otoczenia z warszawskiego na Zakopane była bardzo korzystna, w górach upały nie były aż tak odczuwalne. Bardzo miłym przerywnikiem od pracy okazał się wyjazd do Bukowiny oraz spływ Dunajcem, gdzie można było się odprężyć i zrelaksować.

Pojawiały się jakieś kontuzje?

Na szczęście pierwsza część obozu przebiegła bez poważniejszych urazów. Głównie pojawiały się bóle stawów i mięśni wynikające z przeciążenia, a także naciągnięcia czy delikatne naderwania mięśni.

Na czym tak naprawdę polegały Pani działania?

Moja praca polegała na pomocy medycznej w razie nagłych urazów, a także rehabilitacji zawodniczek, które tego potrzebowały. Pracowałam nad bólowymi regionami ciała oraz pokazywałam ćwiczenia, które pomagały w szybszym pozbyciu się dolegliwości. Zajmowałam się również odnową biologiczną dziewczyn oraz odpowiadałam za ich suplementację.

Myśli Pani o dalszej współpracy z Wisłą?

Chciałabym dalej pracować z zespołem. Zależy to oferty, która powinna odzwierciedlać moje umiejętności, a także wkład pracy i zaangażowanie włożone w rozwój drużyny. Jest wiele rzeczy, które wymagają pomocy fizjoterapeuty nieco dłuższej niż pobyt na obozie sportowym.

 

 


NAJBLIŻSZY MECZ

Sezon 2017/2018

GALERIA

Wisła - KSZO IV mecz

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook