• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Zapiski zakopiańskie: Wisła gotowa do pierwszego sparingu

  • -

Zapiski zakopiańskie: Wisła gotowa do pierwszego sparingu

Kończy się prawie miesięczne zgrupowanie naszego zespołu w Zakopanem. Pod Giewontem Wisła przygotowywała się do pierwszoligowego sezonu od początku sierpnia. W piątek warszawska ekipa zmierzy się z Chimikiem Jużne w pierwszym sparingu tego lata. O tym meczu i o całym obozie mówi nam nowa środkowa, Serbka Ivana Isailović.

– Mogę powiedzieć, że Zakopane to bardzo miłe miejsce. Podoba mi się tutaj. Wiem, że to jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Polsce, ale myślę, że jest znane nie tylko w waszym kraju.

– Treningi w Wiśle są dobre. Oczywiście różnią się od tych, które miałam w innych klubach. Początek zgrupowania nie był łatwy. To dla każdej z zawodniczek trudna sprawa. Ale to normalna sprawa, kiedy wznawiamy treningi po przerwie letniej i wakacjach.

– Znam wszystkie koleżanki, ale nie na tyle dobrze, aby powiedzieć, która jest moją najlepszą kumpelą. Wszystkie są bardzo miłe i pomagają. Jestem w końcu zawodniczką z zagranicy. Przed przyjściem do Wisły znałam tylko Nikolinę Kovacić. Spotkałam ją cztery lata temu. Grałyśmy razem w jednym z niemieckich zespołów.

– W wolnym czasie na zgrupowaniu głównie śpię i odpoczywam. Staram się także czytać, a czasem oglądam filmy i seriale.

– Bariera językowa nie jest dla mnie dużym problemem. Mam nadzieję, że szybko nauczę się polskiego. Już teraz trochę rozumiem. Kiedy czegoś nie jestem pewna, to zaraz ktoś powie to po angielsku i komunikacja staje się o wiele łatwiejsza. Oczywiście serbski i polski nie są identyczne, ale są pewne jednakowe elementy. Myślę, że szybko uczę się waszego języka.

W piątek warszawska drużyna rozegra pierwszy sparing. Po prawie miesięcznych przygotowaniach w Gliwicach Wisła zmierzy się z niezwykle wymagającym rywalem. Podopieczne Mirosława Zawieracza spotkają się z Chimikiem Jużne, a więc wielokrotnym mistrzem Ukrainy.

– Trudno mi coś powiedzieć przed tym meczem. Na pewno jesteśmy w wystarczający sposób gotowe i dobrze przygotowane na spotkania towarzyskie. Tak naprawdę jesteśmy jednak nowym zespołem i oczywiście potrzebujemy czasu. W każdym meczu na pewno nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej i lepiej – zapewnia Ivana Isailović.

 


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 20. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 19, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 20. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 20 54
2 MKS Kalisz 19 48
3 Radomka 19 38
4 Solna 19 37
5 Energetyk 19 31
6 Azoty 19 27
7 Joker 19 26
8 KŚ AZS 19 24
9 SMS 19 23
10 Karpaty 19 19
11 Uni 19 14
12 AZS AWF 20 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook