• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Zapiski zakopiańskie: zacięty bój o opaskę kapitańską

  • -

Zapiski zakopiańskie: zacięty bój o opaskę kapitańską

Monika Naczk to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek Wisły. Nowa środkowa naszej drużyny w poprzednim sezonie była na urlopie macierzyńskim. Teraz 28-latka wraca pełna radości na parkiet. Była zawodniczka wielu klubów Orlen Ligi i kadrowiczka opowiedziała o pobycie na zgrupowaniu w Zakopanem. Pod Giewontem warszawska ekipa pozostanie do 29 sierpnia. 

– Nadszedł czas bym napisała kilka słów na temat naszych przygotowań do zbliżającego się sezonu. Od poniedziałku jesteśmy już w komplecie. Do zespołu dołączyła Anna Sołodkowicz. Teraz większość czasu będziemy spędzać na hali, by szlifować technikę i taktykę gry.

– Weekend upłynął niezwykle szybko, czasu na regenerację nie było za wiele. Czujemy trudny zgrupowania, ale humory dopisują. W poniedziałek odbyły się wybory kapitana. Konkurs wciąż nie został rozstrzygnięty, ponieważ po dwóch turach jest remis. Nie zdradzę jednak pomiędzy którymi zawodniczkami toczy się zacięty bój.

– Treningi są męczące, a szkoleniowiec nieubłagany. Realizujemy to, co wcześniej zostało zaplanowane. Mirosław Zawieracz ma sprawdzony plan, który ma zagwarantować nam dobrą formę. Dlatego też na zajęciach wylewamy siódme poty, aby później godnie się prezentować. Po południu we wtorek miałyśmy jeszcze zajęcia na stadionie. Było to bieganie w seriach w określonym tętnie. Jest to duże wyzwanie.

– Nigdy wcześniej nie byłam na tak długim zgrupowaniu, jednak w moim przypadku pobyt w komfortowych warunkach ma same plusy. Mogę skupić się na treningu i odpoczynku. W wolnych chwilach spędzam czas z córką Matyldą, która przebywa tutaj ze mną. Opiekuje się nią babcia. Nie muszę zatem się martwić o gotowanie i sprzątanie – pisze Monika Naczk.

 


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook