• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Znakomity i zgodny z oczekiwaniami początek fazy play-off

  • -

Znakomity i zgodny z oczekiwaniami początek fazy play-off

Zaledwie niespełna 80 minut potrzebowała nasza drużyna, aby wygrać inauguracyjny mecz 1. rundy play-off zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. Wisła w sobotę w hali OSiR Bemowo pokonała 3:0 (25:17, 25:15, 25:23) KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana atakująca Mirjana Djurić. W niedzielę drugi starcie w tej parze. Początek w hali OSiR Bemowo przy Obrońców Tobruku 40 także o godz. 19.


Przyspieszenie i skrócenie sezonu pierwszej ligi przez władze PZPS sprawiło, że Wisła oraz ekipa z Gliwic musiały rozegrać trzeci mecz w ciągu tygodnia.

Nasza drużyna w środę przypieczętowała pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym. Drużyna KŚ AZS natomiast jeszcze przed ostatnią kolejką zajmowała szóstą lokatę w tabeli. Porażka z Azotami Tarnów przed własną widownią sprawiła jednak, że zawodniczki prowadzone przez Wojciecha Czaplę spadły na ósmą pozycję. To spowodowało, że w pierwszej rundzie mierzą się właśnie z Bemowskimi Syrenami.

A nasz zespół w tym sezonie wybitnie nie pasuję zespołowi ze Śląska. Wisła dwa razy w rundzie zasadniczej pewnie wygrywała 3:0. Trudno było się spodziewać, że teraz będzie inaczej.

Od samego początku przewaga gospodyń była niepodważalna. Pierwszy i drugi set miał bardzo podobny przebieg. Znakomicie od początku grą Wisły kierowała Katarzyna Nadziałek, która także dobrze atakowała z drugich piłek. Dużo akcji przechodziło przez Mirjanę Djurić. Atakująca z Serbii była nie do zatrzymania. Kolejne punkty zdobywała także najlepsza zawodniczka środowego starcia z Radomką, a więc Marta Wellna oraz Joanna Sobczak.

Na środku skuteczne były Katarzyna Mróz i Magdalena Jurczyk. W defensywie znów czujnie i pewnie grała Magdalena Saad. Dwie odsłony zakończyły się wynikami 25:17 oraz 25:15.

W trzeciej odsłonie nasze siatkarki wyraźnie się rozluźniły. Przyjezdne prowadziły nawet 12:10. Warszawianki spokojnie jednak odrobiły straty. Do końca jednak trwała dość wyrównana walka choć było widać, że gospodynie wszystko mają pod absolutną kontrolą. Drugą piłkę meczową wykorzystała atakiem z środka Mróz (25:23).

Około 20 punktów w tym starciu zdobyła najlepsza na parkiecie Djurić, która w trzecim secie atakowała nieco mniej niż wcześniej.

W Wiśle przez cały mecz grała ta sama szóstka plus libero Saad. Trener Stanisławczyk tego dnia nie zdecydował się na żadne roszady.

W niedzielę drugie spotkanie w tej parze. Początek także o godz. 19.

Wisła – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:17, 25:15, 25:23) 

Wisła: Wellna, Jurczyk, Mróz, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero)

KŚ AZS: Tracz, Kukulska, Brzoska, Szczygieł, Sokolińska, Szapował, Piątek (libero) – Dyduła, Kęsik, Grzechnik


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Przyburze Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Przyburze Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Przyburze Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook